Haber

Fransa’dan kendi tırıyla yola çıkan 24 yaşındaki kadın, depremzedeler için Türkiye’ye yardım getirdi.

Yıllar önce Fransa’yaetkilenmiş Yozgatlıgurbetçi bir ailenin kızı 24yaşında Gülfem Varlıklı, 6 Şubat PazartesiAçık Kahramanmaraşoldu ve 10 İlde etkili olan deprem felaketine de kayıtsız kalmadı. 4 yıldır tır kullandığını söyleyen Güçlü, 2 yıl önce kendisine aldığı tırla Fransa’da bir derneğin öncülüğünde toplanan yardımları Kahramanmaraş’a ulaştırmak için yola çıktı.

Tek başına 2 bin 660 kilometre yol yapan Varlıklı, “20 yaşında bu mesleğe başladım. Önce kendi şirketimi kurdum ve kendi kamyonumu aldım. Kendi kamyonumu alıp istediğim yerlere gitme hayallerim vardı. Hayallerimden biri Türkiye’ye gelmekti. Geçen yıl 6 ayda 3 kez Türkiye’ye gittim. Şimdi deprem nedeniyle tekrar Türkiye’ye geldim. Vakit kaybetmemek için otoyoldan geldim”söz konusu.

‘Kamyonun içinde giysi, ilaç, çocuk bezi, battaniye, yastık, yorgan, kedi ve köpek maması var’

2 buçuk günde Türkiye’ye geldiğini söyleyen Varlıklı, şunları söyledi: “Ben de kadın olduğum ve yalnız olduğum için endişelerim vardı. Türkiye’de çok üzücü bir durum var. Derneğimizle birlikte tırımıza yükledik. Fransa, Avusturya, Macaristan, Romanya ve Bulgaristan’dan artık karayolu ile Türkiye’ye geçtim. 2 buçuk günde Fransa’dan Kapıkule’ye giriş yaptım. Benim için bu durum gurur verici çünkü bu endişenin üstesinden geleceğimi düşünmemiştim. Ama beyin sarsıntısındaki insanların çaresizliği benim için daha değerliydi. Şu anda kamyonda kıyafetlerin yüzde 40’ı var. İkinci el yok. İlaç, çocuk bezi, battaniye, yastık, yorgan, kedi köpek maması var. Alem ve arkadaşlarım bu işi yaptığım için benimle gurur duydular. Kimse beni eleştirmedi. Yolda hiçbir zorluk yaşamadım. Yolda yardıma ihtiyacım vardı, bana yardımcı oldular, teşekkürler. Türkiye’de beni davet edenler oldu. Ama şu anda hedefimiz Kahramanmaraş’a gelmek. Herkese bol şans, teşekkürler”dedi.

habersarayonu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu