Haber

19 Mayıs Büyükçekmece’de Madrigal konseriyle kutlandı

BÜYÜKÇEKMECE Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Kutlamalar kapsamında 19 Mayıs Gençlik Yürüyüşü ve 36. Çet Gençlik Konseri’ni düzenledi. Madrigal Kümesi’nin sahne aldığı konserde gençler doyasıya eğlendi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a gelişinin 104. yıl dönümü Büyükçekmece’de coşkuyla kutlandı. Kutlamalar, saat 18.00’de Albatros Sahili’nde başlayan gençlik yürüyüşünün ardından Madrigal grubunun kent meydanında düzenlediği konserle devam etti.

Genç yaşlı birçok kişi ellerinde Türk bayrakları ile İzmir Marşı eşliğinde yürüdü. Konser öncesi dans gösterisi gerçekleştirildi ve belediye bünyesinde başarılı sporculara ödülleri verildi. Sonrasında sahne alan Madrigal grubunun müziğine sahadan onlarca genç hep eşlik etti. Renkli görüntülerin oluştuğu kutlamalar hakkında konuşan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “19 Mayıs 1919, aziz vatanımın kurtuluşu için emin adımlarla yürümeye başladığımız gündür. Rezil olan Mustafa Kemal kendini Anadolu’ya atar. 30 Ağustos’ta ülkeyi düşmandan temizler.Milletimize en uygun yönetim şekli cumhuriyettir.Bütün mazlum devletlerin rehberi budur.İnanılmaz.Heyecanlıyım, tüm kazanımları geri alacağız. ülkemizi yeniden muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için cumhuriyeti ve gemimizi batıya doğru yüzdürmek. Ortadoğu bataklığından kurtulacağız. 19 Mayıs hepimize kutlu olsun” dedi.

haber-acipayam.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu